DIGITALIZACIJA LITURGIJSKO-PASTORALNOG ČASOPISA SLUŽBA BOŽJA

Nositelj: Katolički bogoslovni fakultet u Splitu

Trajanje projekta: listopad 2019. – rujan 2020.

Voditelj projekta: Doc. dr. dr. sc. Ivan Macut, Katolički bogoslovni fakultet u Splitu
kontakt: ivanmacut@libero.it

Cilj projekta je digitalizacija i objavljivanje neobjavljenih brojeva časopisa Služba Božja, što obuhvaća razdoblje od 1960. do 1995. g., ukupno 36 godina i 145 brojeva kako bi bili dostupni znanstvenoj i široj zainteresiranoj javnosti.

Liturgijsko-pastoralni časopis Služba Božja pokrenuta je 1960. god u Makarskoj u ozračju otvaranja Crkve svijetu, koje je započeo papa Ivan XXIII., i saborske obnove Drugoga vatikanskog sabora, čime se željelo pridonijeti liturgijskom odgoju svećenika i vjernika.
Časopis obuhvaća područje praktične teologije, a referira se u znanstvenoj bazi DOAJ, Religious & Theological Abstracts (Myerstown, SAD), European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences (ERIH PLUS), te na portalu Hrčak. Učestalost izlaženja časopisa je četiri broja godišnje.